Bilgisayar ve Tabletler

By
Updated: Eylül 9, 2017
bilgisayar-ve-tabletler-hakkinda-bilgiBilgisayar ve Tabletler

 

 

Bilgisayarlar yediden yetmişe herkesin kullandığı ve neredeyse her alanda ihtiyaç olan elektronik ürünlerdir. Kişisel olarak film izlemek ,sunum yapmak ,internette gezinmek, oyun oynamak gibi alanlarda kullanılmasının yanı sıra birçok iş yeri ve kuruluşlarda da demirbaş olarak işlev görmektedir. Geldiğimiz yüzyıl içerisinde bilgisayar kullanılmayan kurumsal bir iş yerinin olmadığını söylemek yanlış olmayacaktır. Kişisel ihtiyaçların yanı sıra işyerlerinde ve kurumsal kuruluşlarda kullanılan bu elektronik ürünler saklanması gereken verileri içinde barındırarak önceleri dosya arşivlerinin bulunduğu tozlu odaları ortadan kaldırmış hem mekandan hem de iş gücünden ciddi anlamda tasarruf edilmiştir.

bilgisayar-ve-tabletler-hakkinda-bilgiler

Dosya arşivi toplamasının yanı sıra birçok işleminde yapıldığı bilgisayarlar neredeyse bütün işlerin görüldüğü bir ürün haline gelmiştir. Hastanelerde kayıt işlemlerinin yapıldığı, mühendislikte bütün işlerin yürütüldüğü , kurumsal iş yerlerinde verilerin toplandığı ve işlemlerin yapıldığını söyleyebiliriz. Bilgisayarlar bütün bu işlemleri görürken daha kolay kullanım ve taşınabilirlik açısından tabletler karşımıza çıkıyor. Bilgisayarlar kadar işlevsel olmasalar bile kişisel kullanım için oldukça uygun olan elektronik ürünlerdir bunlar. Tabletleri kolaylıkla çantanıza atabilir ve yolda giderken dahi kullanabilirsiniz. Bu bakımdan da tabletler daha avantajlı diyebiliriz.

bilgisayar-ve-tabletler-hakkinda

Eğer bilgisayar ve tabletlerden satın almak istiyorsanız ve kararsızsanız şimdi de gelin bilgisayar ve tablet modellerine bir göz atalım. Bilgisayar ve tabletler elbette ki fiyatına göre kalite ve kullanım oranları sunuyorlar. Eğer ki çok yüksek performans özellikleri gösteren bilgisayar ve tabletlerden satın almayı düşünüyorsanız ona göre de cebinizden bir ücret çıkarmanız gerekmektedir . Ama hem yüksek performans göstersin hem de cebimi yakmasın diyorsanız elbette ki ona göre de bilgisayar ve tabletler mevcuttur. Eğer ki düşük bütçeli bilgisayar ve tabletlerden satın almak istiyorsanız yine hiçbir sorun çıkmadan kullanabileceğiniz modellerden de kolaylıkla bulmak mümkündür. Şimdi tüm bunlara bir göz atalım her birlikte.

bilgisayar-ve-tabletlerden

Yüksek bütçeli bilgisayar modellerinden bazıları; Microsoft Surface Book Bu bilgisayar modelini diğer bilgisayar modellerinden ayıran özelliği ekranının tablet olarak ayrılabiliyor olması. Bu modele sahip oluğunuz takdirde hem bilgisayar hem de tablet sahibi oluyorsunuz diyebiliriz. Hafif yapısıyla kullanım ve taşıma kolaylığı da sağlamaktadır. Bu bilgisayar modelinin fiyatı ise 8.590 tl dir.

Toshiba Chromebook 2 Toshiba markası bilgisayar üreticileri arasında adını önemli bir yere getiren markalardan biridir. Bu modelinde ise internette kolaylıkla gezinebileceğiniz ve hız sorunu yaşamayacağınızı vaat ediyor. Yüksek pil ömrü de sunan bu model uygun fiyatıyla da dikkatlerini üzerine çekiyor. Fiyatı 330 dolar.

bilgisayar-ve-tabletler

Apple MacBook Apple ürünlerinin kalitesi tartışılmaz ancak yüksek fiyatlı olmaları bazen uzak kalmamıza neden olabiliyor. Mükemmel olarak nitelendirilen bu bilgisayar modeli ince yapısıyla ve şık görünümüyle dikkat çekiyor. Günlük kullanım için ideal bir bilgisayardır. Fiyatı ise 5000 tl civarında geziniyor.

Tablet olarak ise; Asus Transformer Book T100TA , Panasonik Toughpad FZ-G1, Dell Venue 11Pro ve Toshiba Satellite Radius gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek modellerden..

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir