Bilgisayar Alacaklara Tavsiyeler

By
Updated: Eylül 17, 2017
bilgisayar-alacaklara-tavsiyelerimizBilgisayar Alacaklara Tavsiyeler

 

 

bilgisayar-alacaklara-tavsiyeler-bilgiler

Bilgisayarlar en çok kullanılan ve en çok ihtiyaç duyduğumuz elektronik ürünlerdendir. Bu ürünler birçok alanda kullanılırlar. Kullanılmasının da ötesinde bütün bilgileri toplayarak depo görevi görürler aynı zamanda. Teknolojinin bu kadar gelişmediği zamanlarda depolanması gereken arşiv bilgileri için odalarca dosyalar bulunurdu. Şimdilerde bu durum bazı yerlerde hala devam ediyor olsa da büyük ölçüde bu durumun artık olmadığını söyleyebiliriz. Ayrıca hastane, okul ve iş yerleri gibi yerlerde neredeyse bütün işlerin yürütüldüğü elektronik ürünlerdir bilgisayarlar. Bu gibi iş yeri, okul ve hastanelerde masaüstü bilgisayarlar kullanılmaktadır.

bilgisayar-alacaklara-tavsiyeler

Kişisel olarak kullanmak için ise dizüstü bilgisayarlar daha uygundur. Taşınabilme ve kullanım kolaylığı olan bu bilgisayarların son yıllarda daha küçük boyutlu olan Notebook ve Netbook gibi çeşitleri de çıkarılmıştır ve bunlar taşınabilme açısından klasik dizüstü bilgisayarlardan daha avantajlıdır. Boyutları dizüstü bilgisayarlardan küçük olan bu bilgisayarlarda sörf yapmanın deneyimi akıllı cep telefonlarından farksızdır. Bilgisayar alacaklara tavsiyelerden en önemlisi aslında bilgisayarı kullanım amacına göre bilgisayar almanızdır. Çünkü masaüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarların daha küçük boyutlu olan modellerinden notebookların kullanımı sizin amacınıza uygun olmayabilir. Örneğin mühendislik için veya grafik programcılığı gibi işlerde kullanacaksınız bilgisayarı dizüstü bilgisayarların minyatürü olan notebookların amacınıza pek hizmet edemeyeceğini söylemek de fayda var.

bilgisayar-alacaklara-tavsiyeler-bilgi

Bu gibi işler için çizim yapmak gerektiği için ekranın boyutu da önemli oluyor tabi ki ve dizüstü ve masaüstü bilgisayarlara göre küçük boyutlu olan notebooklarda rahat görüş için yeterli gelmeyebilir ekran boyutu. Ve çizim yapmak gerektiği için dokunmatik ekranlı notebooklar da kullanım kolaylığı sağlamazlar . Bir Mouse kullanmadan çizim yapmak işkence haline gelebilir. Eğer bu gibi grafik tasarımcılığı veya çizim gerektirecek mühendislik işleriyle uğraşmıyorsanız diğer işleriniz için notebooklar bilgisayar alacaklara tavsiyelerden olabilir. Özellikle sörf yapmak için mükemmel bir kullanım deneyimi sunar notebooklar.

bilgisayar-alacaklara-tavsiyelerden

Marka olarak ise Asus, Apple, Toshiba, Casper, Samsung, Hp, Acer ve Exper bilgisayar alacaklara tavsiyelerden. Bilgisayar alırken dikkat edilecek içerik bilgilerinden bahsetmek gerekirse şunları söyleyebiliriz. İyi bir performans için iyi bir işlemcili bilgisayara sahip olmanız gerekir. Özellikle yeni nesil bir bilgisayar için yeni nesil bir işlemci olmazsa olmazlardandır. İşlemci hızı da yine sizin kullanım kalitenizi etkileyecek etkenlerden. İyi bir görüş için tabi ki alacağınız bilgisayarın ekran kartına da dikkat etmeniz gerekiyor. Ekran kartı 1 gb olan ekranlar sizlere iyi bir ekran deneyimi sunmak için oldukça iyi bir tercih olacaktır. Ayrıca kamera ve fiyatta tabi ki dikkat edilen noktalardan oluyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir