Androidin Zihin Geliştiren Uygulamaları

By
Updated: Eylül 18, 2014
Androidin Zihin Geliştiren UygulamalarıElbette günde beş dakika boşluğunuz oluyordur hem de birçok kez. Peki bunların birkaçında biraz kafayı çalıştırıp zihninizi formda tutsanız çok iyi bir şey yapmış olmaz mısınız? Olursunuz, çok da güzel yapmış olursunuz. Artık arabanızın yerini daha rahat hatırlayın gazeteyi daha hızlı okuyun ve problemleri daha kolay çözün diye sizin için kendinizi geliştirebilmeniz için birçok farklı ve güzel zeka oyunu uygulaması geliştirilmiş. Bu uygulamalar sayesinde artık daha kıvrak bir zekaya sahip olabilirsiniz. Artık hafızanız da zekanızda son derece üst düzeyde olabilir. Bu çıkarılan zeka uygulamalardan sizler için birkaç tanesini inceledik ve sizlere içeriklerini anlatacağız.

 

HIZLI OKUMA

Eğer gününüzün belli bir bölümünü okuyarak geçiriyorsanız bu uygulamaya size kattıkları için teşekkür bile edebilirsiniz. Beyin ve göz koordinasyonunuzu geliştiren uygulama on dilde kullanılabilmekte ve bu diller arasında Türkçe de bulunuyor. Okuma sırasında esnek göz hareketleri vadeden uygulama özellikle bir şeyler okumaya başladığında konsantrasyonu bozulan kişiler için çok geliştirici olabiliyor.

 

HAFIZA KOÇU BEYİN ANTRÖNÖRÜ

Özellikle problem çözme yeteneğinizi geliştirme üzerine odaklanan uygulamayı günde beş dakika ayırıp oynamanız bile yeterli olacak. İçerisinde farklı oyunların bulunduran uygulama sayesinde artık arabanızı nereye park ettiğinizi daha rahat hatırlayıp önceden geçtiğiniz bir yolu daha rahat bir şekilde bulabilirsiniz. Google Play Store’da uygulamanın hem ücretli hem de ücretsiz versiyonu bulunuyor.

 

SUDOKU FREE

Sudoku oynamayan biri var mı? Evet bazıları için başta çok sıkıcı olsa da bu ne ya bunla mı uğraşacağım tüm gün hiç çekilmez dedirtse de uğraşın çünkü sudokunun zihne faydaları saymakla bitmez. Uygulamanınsa size sunduğu yaptığınız puanları ve gelişiminizi takip edebilme imkanınızın olması. Ücretsiz olan uygulama cihazınızda da çok yer kaplamıyor.

 

ME FİND THE DİFFERENCES FİND ME

Ne kadar dikkatli birisiniz. Resimler arasındaki 7 farkı bulun türevi oyunlar kategorisinin en başarılı oyunlarından biri olan Find the Differences  Find ME’de iki resim arasındaki beş farkı bulmanız gerekiyor. Oyunlar iki kişi de oynanabiliyor ve tamamen ücretsiz bir oyundur.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir