Android Uygulama Nasıl Yapılır

By
Updated: Mayıs 31, 2016
Android-Uygulama-Nasıl-YapılırAndroid Uygulama Nasıl Yapılır

Elbette, bilgisayar ile alakalınız çok yüksek olması iyi fakat bu işi artık paraya dökme zamanı geldiğini düşünüyorsanız eğer ki tam zamanı diyebiliyorsanız makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Android uygulama hangisini yapmalıyım

Nereden başlamalıyım

Bilgisayar işlemcim yeter mi

Neler Bilmeliyim?

Android uygulamalar elbette bir anda piyasaya çıkarak bir anda da çürüyebilme ihtimali oldukça yüksektir diyebiliriz. İlk olarak ne yapacağınıza karar vermeniz ve arkasından nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini düşünebiliriz. Oyun veya uygulama yapmak istiyorsanız eğer ki hiç  yapılmayan ve insanların aklında kalacak bağlı bırakacak bir uygulama yapmanız gerektiğini ve bu uyuglama için ilk zamanlar da reklam ücreti ödemeniz gerekeceğini de dile getirebiliriz. Neden reklam ücreti ödüyorum diye düşünüyorsanız eğer ki günümüz de bir çok uygulama olduğundan dolayı daha hızlı bir şekilde ön plana çıkabilmeniz gerektiğini düşünerek ücret ödemeniz gerekli olacaktır.

Nereden başlamalısınız?

İlk olarak forumlar’da okuyarak ve açık kodlu kaynakları toparlayarak başlayabilirsiniz. Bir süre sonra kodlar üzerinde hafif bir şekilde oynamanız gerektiğini ve daha çok zaman harcadığınız sıralar da bilgileri, kitapları arşivlemek gerektiğini düşüneceksiniz ilk olarak bunları yaparsanız bir nebze de olsa kodlarla aranız da bir bağlantı olacaktır tabi ki kodları bilmeniz için daha önceden de bilgisayarı bilmeniz gereklidir. Bilgisayarı sadece sosyal medya için kullanan bir kişi, bu tür uygulamaları yapabilmesi için önünde oldukça uzun bir zaman dilimi olduğunu dile getirebiliriz

Bilgisayar işlemcim yeter mi?

Elbette, her bilgisayarın işlemcisi günümüz de oldukça yüksektedir ve sizler de eğer ki eski kasa tipiniz var ise gene de yeterli olacaktır fakat diğer kişiler gibi profosyonel bir şekilde kodlama yapmanızı önleyecektir bilgisayarınızın modern bilgisayarlar ile eşit olması yeterli olacaktır sizler’e. Ne kadar Ram, ekran kartı lazım diye bir soru takılıyorsa aklınıza eğer ki 2-3 Gb ram DDR2 veya 4 Gb ram yeterli olacaktır fakat diyorsanız ki eğer ben sadece bu işle birlikte kalmayıp diğer işlere de atılacağım diye 6-8 gb arasında ki işlemcileri seçmeniz sizler için oldukça iyi diyebiliriz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir