Android Telefonunuzun Şarjı nasıl daha uzun gider

By
Updated: Şubat 16, 2013
android-bataryauzatmaAndroid işletim sistemine sahip cep telefonları tablet’lerin en büyük sıkıntılarından biri pil ömrünün çok az gitmesidir. İnsan deli oluyor okadar para veriyorsun akıllı telefon diye bir kullanıyon gün akşam olmadan şarjı bitmiş oluyor. Sanarsınızki telefon kablosuz hep prizde takılı neresi kablosuz bildigin ahizeli telefona dönüyor. Bu tür sıkıntıları aşmak için android ile ilgili bir çok sitede farklı farklı açıklamalar ben denedim hiçbirinde yarar göremedim ne kalibre ediyor nede daha uzun gidiyor pil.  Bence ilk önce yapmanız gerekenler şunlar;,

Öncelikle pilin en çok kullandııgı uygulamalar nedir onu bulmak , onuda pil seçeneklerine girdiğinizde görebilirsiniz oradan gördügünüz uygulamalar eger silinebilecek durumda ise vede kullanmıyorsanız ordan seçip siliniz. Sonra eger çok fazla kullanmıyorsanız yada kullanım dışında bluetooth kapatınız. Ekranın Parlaklık ayarlarını minimum seviyeye getiriniz ekranın bekleme süresini 10 saniye yada kullanımınıza göre daha alt seviyeye getiriniz.

Eger duvar kağıdı olarak hareketli resimler kullanıyorsanız bence kaldırın her telefonun orjinalinde sade arka plan resimleri vardır onlardan birini kullanmayı tercih ediniz. Gelelim telefonun en fazla pilini harcayan unsura wifi ve 3g dir. Çünkü ben kendi telefonumda bizzat denedim telefonu şarja taktım %100 ‘de çıkardım sonrasında internete girdigim ilk dakikadan sonra pilin göstergesinde hızlı bir düşüş yaşandıgı görünüyor. Onun için eger internet kullanıcısı degil iseniz wif-3g kapalı kalsın , internet kullanıyorsanız kullanımı bittikten sonra kapatınız tüm baglantıları.

Bu yazanları yaparsanız eger telefonunuzun şarjının daha çok gittigini görereceksiniz.

Arananlar

anything,telefonun şarjı nasıl uzun gider

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir