Android Telefonu Modeme Dönüştürme

By
Updated: Ağustos 26, 2014
Android Telefonu Modeme DönüştürmeAkıllı telefonlar teknolojinin gelişmesiyle birlikte değişiyor ve teknolojiye ayak uyduruyor. Bu kadar hızlı ilerleyen bir teknolojide akıllı telefonlar hakkında bilinmeyenler yavaş yavaş açığa çıkıyor. İnterneti en aktif yer olarak kullandığımız akıllı telefonlarda internet bağlantısı olmadığında kendimizi kötü hissederiz. Çünkü akıllı telefonun özelliği budur. İnternet yoksa normal telefondan bir farkı yoktur. Android telefonları modem olarak kullanmanın mümkün olduğunu öğrendiğimizden beri artık internet paketiniz olmasa bile arkadaşlarınızın internetini kullanarak internete bağlanabilirsiniz. Ayrıca akıllı telefonla wireless ile internete bağlanılan her bilgisayara internet bağlantısı verebilmeniz mümkün. Bu yazımızda Android telefonunu modeme çevirmeyi bilmeyenler için bilgiler vereceğiz. Yazımızın devamında telefonunuzu nasıl modeme çevireceğinizi bulabilirsiniz.

Modeme çevirme işleminin ilk adımı olarak telefon ayarlarına giriyoruz. Telefona göre ayarlar kısmı farklılık gösterse de genellikle aynıdır. Ayarların içinde diğer ayarlar kısmını seçiyoruz. Buradan da gelişmiş ayarları seçiyoruz. İkinci adım ise telefonun kablosuz ayarlarına girmek oluyor. Kablosuz dağıtım ayarını bu bölümde bulabilirsiniz. Genellikle akıllı telefonlarda taşınabilir hotspot ve tethering kısmı internet dağıtımı işine yarar. Android telefonlarda kablosuz internet dağıtımına tethering denir. Wi-fi alanı cihazların kullandığı türkçe isimdir. Bu işlemleri tamamladıktan sonra üçüncü adıma geçiyoruz. Burada karşınıza çıkan bölümden kablosuz özelliği ayarlarını yapabilir ve kablosuz özelliğini açabilirsiniz. Akıllı telefonunuzu kablosuz modem olarak kullanmak isterseniz bazı ayarları yapmanız gerekir. Dağıtım tipini seçebilir, telefonunuza isim verebilir, modem şifresi oluşturabilirsiniz. Bu ayarları kaydettikten sonra internet dağıtımı yapabilirsiniz. Ancak telefonunuzdaki bu ayarları yaptıktan sonra operatör internetini de açmanız gerekir. İnternet dağıtımı yapmak için bu gereklidir. Ancak bu işlemler internet paketinizi ve android cihazınızın şarjını daha çabuk bitirir. Bunu hatırlatmamızda fayda vardır.

Siz ya da arkadaşlarınızın telefonlarında internet paketi yoksa Android cihazların bu özelliğinden faydalanabilirsiniz. Gittiğiniz her yerde her zaman internet bulma imkânınız olmayabilir. Yanınızda akıllı telefonu ve internet paketi olan biri olduğu sürece bu işlem oldukça kolay. Bu özellik sayesinde istediğiniz her an internet dağıtımını açabilir veya kapatabilirsiniz. Siz de arkadaşlarınız da kesintisiz internetin tadını çıkartabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir