android telefonu hızlandırma için ipuçları

By
Updated: Ağustos 8, 2012
Phone_iconAndroid telefonu hızlandırmak için ipuçları istiyorsanız sitemiz tam size göre arkadaşlar sitemizde 7 adet ipucunu bulabilirsiniz bunları uyguladığınız taktirde telefonunuz hızlanacaktır.

Android telefonu aşağıdaki 7 iç ucunu yaptıktan sonra hızlanmıyorsa mutlaka format atılmasında yarar vardır bilginiz olsun.

1-Launcher kullanmayın, android’in kendi arayüzü en sade ve kullanışlısı.

2-Gereksiz widgetlar kullanmayın, ana ekranı güzelleştirmek android’in güzelliklerinden ama ne yazıkki hızlı batarya tüketimine sebep oluyorlar.

3-Animasyonları kapatın, pencere animasyonları gibi animasyonları androidin kendi ayarlarından( Ayarlar – Ekran – Animasyon) değiştirebilirsiniz.Aynı zamanda animasyonlu duvar kağıtlarını tercih etmemeniz telefonun çok daha iyi performans vermesini sağlar.

4-Kullanmadığınız uygulamaları silin, yazının başında verdiğim örnekteki gibi kullanmadığınız uygulamaları kaldırın.

Daha da ileriye giderek Root Explorer ya da Titanium Backup gibi uygulamalarla kullanmadığınız sistem uygulamalarını da silebilirsiniz.(Örneğin: Google voice search, Google search, google maps, downloadmanager, opera kullanıyorsanız browser.apkyi de silebilirsiniz.)(system/app)

5-Arka plan verilerini kapatın, ha eğer mailleriniz veya sosyal ağ hesaplarınız sürekli senkronizasyon olsun istiyorsanız, bu süreyi uzun tutun.

6-Custom(özel) Rom kullanın, benim de yaptığım gibi, resmi romların kırpılmış ve daha hızlı versiyonları geliştirilebiliyor. İmkanınız varsa böyle bir rom bulup kullanabilirsiniz.

7-Overclock, işlemci hızı aşırtması da yaparak telefonu kat ve kat hızlandırabilirsiniz, ancak unutmayınki batarya süresi de aynı oranla azalır. Ayrıca telefonu o/c yaparken hard brick etme ihtimali de vardır.

Arananlar

telefon,s3 hızlandırma,galaxy s3 hızlandırma,android telefon hızlandırma,telefonu hızlandırmak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir