Android Telefonlarda Nasıl Ekran Videosu Çekilir ve Görüşme Kaydedilir

By
Updated: Eylül 9, 2014
Android Görüşme KaydetmeAndroid telefonunuz yada tabletiniz ile oynadığınız oyunları ya da başka şeyleri kaydetmek isteyeceksinizdir. Android cihazlarda ekran videosu çekmek oldukça kolay bir şey. Size bu yazımızda Android cihazınızla ekran videosu çekmeyi nasıl yapacağınızı anlatacağız.

Android telefonunuz ile video çekebilmeniz için öncelikle cihazınızın rootlu olması gerekmektedir. Cihazların her birinin root işlemi farklı olduğu için cihazınızın root işleminin nasıl yapıldığını Google’da arama yaparak öğrenebilirsiniz. İşlemi yapıp yapmamak sizin tercihinizdir. Eğer ne yaptığınızdan emin değilseniz root işine girmemeniz sizin için yararlı olacaktır.

Android telefonunuz ile ekran videosu çekmek için Screencast adlı uygulamayı demo olarak kullanmayı tercih edebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz alternatif olarak SCR Screen Recorder uygulamasını da kullanabilirsiniz.

Screencast uygulamasını ilk açtığınızda sizden Root erişimi istemektedir. Onay verdikten sonra uygulama açılmaktadır.

Screencast uygulaması açıldıktan sonra üstten en sağda yer alan dişlilerin bulunduğu sekmeye tıklayarak ayarları açmalısınız. Sonra ayarlardaki seçeneklerini telefonunuzun performansına göre ayarladığınız takdirde çok iyi verimi alabileceksiniz. Bunun dışında bu uygulamanın tüm ayarlarını kullanabilmek için ücretli sürümü cihazınıza indirebilirsiniz.

Uygulamanın ana ekranına en soldaki sekmeye tıklayarak geri döndükten sonra artık video kaydetmeyi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca video çekme öncesi arka planda çalışan gereksiz uygulamaları kapatmak video performansında daha hızlı olmaya yarayacaktır.

Video çekmeyi bitirmek için bildirimlerdeki Screncast bildirimini seçebilirsiniz. Veya tekrar Screencast uygulamasını açarak videoyu başlattığınız butonu seçebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi Android cihazlarda video çekmek göründüğü kadar zor bir işlem değildir. Eğer Cihazınız Rootlu ise video çekmek oldukça basittir

Android de görüşme ACR Görüşme Kaydedici en iyi görüşme kaydedici uygulamalarındandır. Basit bir kullanıma sahip ara yüzü ile son derece başarılı özellikleri vardır.

Görüşme kaydedicinin özellikleri  Tarihe göre gruplama  Otomatik e-mail (Pro)  Otomatik silme   Kayıtları önemli olarak işaretleme   Çoklu seçme silme yollama  Kişi adı ve fotoğrafını gösterme  Kaydedilmeyecek numara listesi   Kayda otomatik yada elle başlama Şifre koruması Birçok kayıt format  Kayda gecikmeli başlama Dropbox entegrasyonu (Pro)Google Drive entegrasyonu (Pro)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir