Android Telefonlarda Güvenli Mod Nedir?

By
Updated: Nisan 2, 2014
timthumbBu yazımda sizlere, Android mobil işletim sistemine sahip akılı telefonlarda ve tabletlerde bulunan Güvenli Mod’un ne olduğunu ve ne işe yaradığını anlatacağım.

Öncelikle Android mobil işletim sistemine sahip akıllı telefonlar ve tabletler, kullanıcılar tarafından oldukça fazla özelleştirilebiliyor. Bunun yanında cihaz bu kadar fazla kurcalanırken, bazen kapanabiliyr ya da açılmaz hale gelebiliyor. Şimdi bahsedeceğim Güvenli Mod ile bu sorunlardan kurtulmamız kolaylaşacak.

Android mobil işletim sistemi, yapısı gereği, başka bir uygulamaya ihtiyaç duymadan kendini Güvenli Mod’da başlatabiliyor. Bu mod ile cihazda ki yaşadığımız sorunun, yazılımsal mı yoksa donanımsal mı olduğunu kolaylıkla anlayabiliyoruz. Bu mod aynı bilgisayarlarımızda ki Güvenli Mod’a benzemektedir.

Android 4.1 sürümü ve üzerinde ki sürümlerde, cihazlarda Güvenli Modu çalıştırmak çok basittir. Cihaz kapalı halde iken, ekranda herhangi bir şey görene kadar güç düğmesine basıyoruz. Ardından karşımıza bir menü çıkıyor. Ardından bir kutucuk bekliyoruz. Bu kutucuk çıkana kadar ekranda beliren menü de telefonu kapat seçeneğine basmaya devam ediyoruz. Ardından kutucuk beliriyor ve cihazımızı Güvenli Mod’da çalıştırmak için tek yapmamız gereken tamam seçeneğine tıklamak . Gördüğünüz gibi Android mobil işletim sistemli bir cihaz da Güvenli Mod’u çalıştırmak bu kadar kolay. Eğer sizinde cihazınız donduğu zaman bu yöntemi kullanırsanız, kolaylıkla cihazı açabilir ve sorunun neyden kaynaklandığını bulabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir