Android Telefona Oyun Nasıl Yüklenir?

By
Updated: Aralık 14, 2014
android-oyunları-telefona-nasil-yuklenirAndroid Telefona Oyun Nasıl Yüklenir?

Gelişen teknoloji her geçen gün hayatımıza yeni bir şeyler kazandırmaya devam ede dursun şu an için hayatımızın vazgeçilmezlerinden birisi haline gelen akıllı telefonlar oyun oynamak için de pc ye alternatif olmaya devam ediyor. Gün geçmiyor ki yeni bir oyun android platrformunda yayınlanıp kullanıcıların beğenisine sunulmasın. Hal böyle olunca yeni çıkan bir çok android oyunu daha önce tahmin etmeyeceğimiz ölçüde artık akıllı telefonumuzun vazgeçilmezi haline geliyor. Telefon konuşma ve sms in yanında bir çok işlev kazanalı seneler oldu. Hatta whatsapp çıkalı facebook android app çıkalı da seneler oldu. Sosyal medya android platform uygulamaları her ne kadar kimsenin tahmin edemeyeceği ölçüde akıllı telefonlarımızın vazgeçilmezi olsa da aslında bir çok kişi için hala oyunlar akıllı telefonların vazgeçilmezi olmuştur.

Her gün oyunlardan yeni bir şey öğreniyoruz ve her gün yeni oyunlarla karşılaşıyoruz durum böyle olunca bizim gibi oyun editörleri için bile oyunların hızına yetişmek pek mümkün olmasa oyun tutkunları olarak takibe devam ediyoruz ve de popüler oyunları deneme fırsatı bulabiliyoruz. Bu yazımızda her ne kadar android oyunlarından bahsedecek ve sizlere yeni çıkan bazı android oyunlarını söylecek olsamda aslında yazımdaki temel nokta android e yeni başlamış veya yeni bir akıllı telefon almış ancak nasıl oyun yükleyeceğini bilmeyen arkadaşlarımıza yönelik olacaktır.

Öncelikle android telefonumuzun tuş kilidini açalım ve play store ye yani android marketm uygulmasına girelim. Daha sonra açılan ekrandan ister arama yapabilirsiniz veya açılan ekran dan joystick simgeli oyunlar sekmesine tıklayabilirsiniz. Burada bizim ağaşıda bahsettiğimiz oyunları ara kısmından aratabilirsiniz veya oyunlar sekmesine tıklayıp açılan ekrandan beğendiğiniz oyunu indirebilirsiniz. Burada aslında iki seçenek karşınıza çıkıyor bunlardan biri ücretli oyunlar diğeri ise ücretsiz android oyunlarıdır. Eğer bir andorid oyununu satın almak istiyorsanız beğendiğiniz android oyununu satın almak için Google sizden kredi kartı bilgilenizle bir hesap açmanızı isteyecektir. Şu anda sahip olduğunuz google hesabına kredi kartınızı ekleyerek de bir ücretli android oyunu satın alabilirsiniz.

Ücretsiz bir android oyunu beğenmiş iseniz direk ücretsiz oyunlara tıklayabilirsiniz veya oyunlar sekmesine tıkladığınızda açılan ekrandan en popüler android oyunlarını, en yeni android oyunlarını ve de sizin için google ın tavsiye edeceği android oyunlarını görebilirsiniz. Eğer oyunu beğendiyseniz şimdide oyunu indirme kısmına ve ardından çalıştırma kısmına geçelim. Bu bölümü adım adım anlatacak olursak;

1-) İndirmek istediğiniz ücretsiz android oyununu seçin ve üzerine tıklayın (Ben Subway Surfers ı seçtim örnek olarak)

2-) Yükle butonuna tıklayın.

3-) Sizin için uygulamanın telefonunuzdan nelere ulaşması gerektiği bölümü çıkacak buradan beğendiğiniz oyunun yüklenmesi için erişilmesi gereken özellikleri kabul et butonuna tıklayarak onaylamanız gerekecek.

4-) Ardından Google Play Store otomatik olarak oyunun yüklenmesini başlatacak ve de sizlere oyunun ne kadarı yüklendiğini yüzde olarak ve data paketlerinin kapladığı yer olarak gösterecektir.

5-) Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra gönül rahatlığı ile oyunu aç diyerek oyuna girebilirsiniz.

İyi oyunlar…

Şimdi sizlere tavsiye edeceğim 3 yeni oyuna gelelim.

1. Speed Roads 3D

2. Ottomania – Osmanlı Savunması

3. Elune Efsanesi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir