Android Tablette Unutulan Şifreyi Kırma

By
Updated: Haziran 4, 2014
Android-Gmail.Com-Hesabı-Şifresi-Unutmak-2Arkadaşlar çagımız internet çagı artık her bireyin evinde akıllı mobil tabletler bulunmaktadır. Artık bu mobil cihazlar bizim bir nevi bilgi sakladıgımız makinalara dönmektedir. Saklı bilgiler içinde resim,müzik,önemli dosyalarımız bulunmaktadır. Peki bu cihazlarda sakladıgımız bilgiler ne kadar güvende onu bilemiyoruz işte bu sebepten dolayı android tablet yada telefonlarımıza şifre koyuyoruz.

Bu şifreler içinde ekran kilidi dedigimiz yani tabletimize açıldıgında herhangi bir menü’ye girmemizi engelleyen şifredir.Benim burda anlatmak istedigim Android Tablette Unutulan Şifreyi nasıl kırabiliriz yada çözebiliriz. Yukarda anlattıgım gibi bu şifreyi girmezsek tabletimiz kullanım dışı kalır.

Android Tablette Koyulan şifreyi unuttumuzda ne yapabiliriz diye soranlar var gibi işte bunun çözmenin 2 yöntemi var.

1– Pek tavsiye etmeyecegim bir yöntemdir bu yöntemi en son çare olarak deneyebilirsiniz. Bu yöntemin adı tablete direk format atmaktır. Bu işlemi uyguladıgınız zaman cihazınızdaki tüm bilgiler tamamen silinecektir. Makinayı aldıgınız ilk hale gelecektir vede ekrandaki şifre kalkacaktır.

2. Bu yöntem ise aslında bilinçli kullanıcılara hitap ediyor. Bu yöntemde tabletinizi ilk kullanıma başladıgınız zaman google hesabınız olması lazım.Google hesabınız ile şifre ekranında şifremi unuttum diyerek mailinize şifre sıfırlama maili gelecektir onuda bilgisayarınızdan gmail hesabınıza girerek yeni bir şifre belirler iseniz tabletinize sıkıntızca girebilirsiniz

Verdigim video’da daha iyi anlatım mevcut ordanda ögrenebilirsiniz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir