Android Resim Düzenleme Programları

By
Updated: Haziran 25, 2017
android-resim-duzenleme-programlariAndroid Resim Düzenleme Programları

 

Bugüne kadar resim düzenleme programlarını, oldukça aramaya başladık. Özellikle bilgisayar programları ağır ve karmaşık olduğu için insanlarımız, doğal olarak android resim düzenleme programları arayışına giriyor. Android işletim sistemleri için birçok efekt ve resim düzenleme programları oluşturuldu. Peki en iyi android resim düzenleme programları hangileridir?

android-resim-duzenleme-programlari-neler

1-) PicsArt PicsArt ismini verdiğimiz uygulama, Play Store’daki en popüler uygulamalardan birisidir. Çok fonksiyonuyla sadece resim düzenleme üzerinde çalışmayan bu uygulamayla, başka yerde göremeyeceğini efektleri de kullanabilirsiniz. İki resmi birleştirebilir, resim ortamını değiştirebilir ve hatta resimlerinize şirin küçük resimler de ekleyebilirsiniz. 2017 yılının başlarında yaklaşık 100 milyon indirme kapasitesine kavuşan program, kullanıcılar tarafından da olumlu yorumlarla karşılanıyor. PicsArt ile resimlerinizi kırpabilirsiniz ve istediğiniz bölümleri kesip yapıştırabilirsiniz. Android resim düzenleme programları arasından en kapsamlı olan program, PicsArt diyebiliriz.

android-resim-duzenleme-programlari-hakkinda

2-) Pixlr Express Pixlr Express programı, diğer programlara nazaran daha fazla fonksiyona sahiptir. Tıpkı diğer programlarda yapabildiğiniz düzenlemeleri bu programda da yapabilirsiniz fakat, aynı zamanda farklı içerikler üretebilmeniz de mümkün. Özellikle fotoğrafların korkulu rüyası olan kırmızı gözler, Pixlr Express sayesinde normal hale getirilebiliyor. Aynı zamanda fotoğrafta gülümseyen insanların dişlerinde sararma gibi bir problem varsa, program dişleri beyazlatarak bu problemi tamamen ortadan kaldırabiliyor.

android-resim-duzenleme-programlari-

3-) After Focus After Focus programı, Android kullanıcılarının bugüne kadar kullandıkları programlarda ilk baş sıralarda yer alıyor diyebiliriz. After Focus programında, çekilen fotoğraflar tamamen bir abide olarak karşınıza çıkıyor. Çektiğiniz resimlerde, çeşitli modları kullanarak fotoğraflarınıza nostaljik havalar da katabilirsiniz. Aynı zamanda fotoğraf içerisinde görünmesini istemediğiniz alanları bulanıklaştırabilir, istediğiniz bölümleri de daha fazla ön plana atabilirsiniz.

android-resim-duzenleme-programlari-nelerdir

4-) Snapseed Snapseed programında, çok farklı çalışmalar ortaya çıkarabilmek biraz zor diyebiliriz. Çünkü programın efektlerine göz attığımızda, genelde nostaljik efektlerin yer aldığını görebiliriz. Aynı zamanda ücretli versiyonu da bulunan program, android resim düzenleme programları arasında pek rağbet görmedi diyebiliriz. Tabii ki bu durum kullanıcıdan kullanıcıya da değişebiliyor. Resimler üzerinde basit değişiklikler yapmak isteyen kullanıcılar Snapseed programını indirerek kolay yoldan işlerini halledebilirler. Daha kapsamlı çalışmalar yapmak isteyen kullanıcılar ise, diğer programlara göz atabilirler. Android resim düzenleme programları arıyorsanız, bu dört programdan birini tercih edebilirsiniz. Hangi programı tercih edeceğiniz de, tamamen hayal gücünüze kalmış diyebiliriz. Daha kapsamlı bir çalışma yapacaksanız geniş bir program indirmenizde fayda var. Fakat küçük çalışmalar yapmak istiyorsanız, çok büyük boyutlu programları indirmenize gerek kalmayacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir