Android Önbelleği Temizleyici Nedir

By
Updated: Haziran 1, 2016
Ön-bellek-temizleme-androidAndroid Önbelleği Temizleyici Nedir

Önbellek Temizleyici

Önbellek nedir? Telefon da önbellek neresidir? Önbellek telefonun hafızasını kaplar mı? Bu tür sorularınız var ise eğer ki makalemizi okumaya devam edebilirsiniz, eğer ki makalemiz bittiğin’e rağmen halen aklınızda bir takım sorular var ise bizlere ulaşarak sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Sorularımız’ı ilk olarak listelemeye ne dersiniz? Aklımız da kalıcı olsun hadi o zaman

1-Önbellek nedir

2-Telefon da Önbellek neresidir?

3- Önbellek hafıza’ya yer açar mı

4- Önbellek Temizleyici Uygulaması tavsiye eder misiniz?

3 Soru başlığı ile bu makalemizi de sonlandıracağız o zaman lafı daha fazla uzatmadan sizleri de fazla sıkmadan makalemizin sorularını cevaplamaya hazırlanalım.

1-      Önbellek Nedir?

Önbellek telefonunuzun internette dolaşmasını sağlayan aslında kir kaplayan bir yer olarak nitelendirilir. Kısacası tarih diyebiliriz,  gündelik veya haftalık olarak temizliği yapılması gerektiğini ve güzel bir şekilde temizlendiği takdir de telefonunuzun gerçekten hızlanacağını görebileceksiniz.

2-      Telefon da Önbellek neresidir?

Eğer ki sorumuz’u cevaplayacak olursak bu sorumuzu uygulamalı bir şekilde yapmamızı öneririm. Telefonumuzun genel olarak Ayarlar kısmında önbellek adresi mevcut olacaktır. Bir önce ki sorumuz da bahsettiğim gibi önbellek telefonumuzun ‘’İnternet geçmişi’’  Uygulamalar kısmından eğer ki ‘’Tarayıcı’’ giriş yaparsanız ‘’Ön Belleği Temizle’’ adresini göreceksiniz. Önbellek adresi MB vb birçok şey yazmaktadır.

 

3-      Önbellek Hafıza’da yer açar mı? Yer Kaplar mı

Eğer ki telefonunuzun hızlanmasını ve daha çok internette hızlı dolaşmak istiyorsanız uygulamalı adımları izleyiniz.

1-İlk Olarak Telefon açınız > Ayarlar > Uygulamalar > Tarayıcı > Önbelleği Temizle

2- Ayarlar > Uygulamalar > Google Chrome > Önbelleği Temizle

Sizlere bahsettiğimiz uygulamalı anlatım’da telefonunuz da MB açılacaktır ve bu sizin İnternette gezme hızınızı daha da yükseğe çıkartacaktır. Sürekl manuel olarak mı yapacağız bunu programı yok mu diyorsanız eğer ki? Konumuzun asıl amacı olan Ön Belleği Temizleyici uygulamasını sizlere tanıtalım

 

Önbelleği Temizleyici APP ;

İndirdiğiniz uygulamaların, ne kadar yer kapladığını internette gezdiğiniz süreler de ne kadar yer kapladığını ve birçok konu da temizlik işlemlerini güvenli bir şekilde yapabilecek uygulama diyebiliriz.Google Play Store’ de oldukça yüksek indirilmeye sahip ve bi o kadar da olumlu yorumlar alan Önbelleği Temizleyici APP, oldukça kolay bir optansiyel’e sahip diyebiliriz. Tek tık ile telefonunuz da ki tüm temizliyiciler çalışmaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir