Android O Ne Zaman Çıkacak

By
Updated: Haziran 21, 2017
android-oAndroid O Ne Zaman Çıkacak?

android-o-ne-zaman-cikacaktir

Uzun zamandan beri Android cihaz kullanıcılarının merakla beklediği Android 8.0, yani Android O sürümü, nihayet tanıtıma hazırlanıyor. Daha farklı versiyonları da içerisinde barındırmayı hedefleyen yeni sürüm, Android piyasasında yankı uyandırmak için elinden geleni yapacak diyebiliriz. Peki merakla beklenen Android O ne zaman çıkacak? Ağustos Ayının İlk Haftası Android O sürümü, firma tarafından açıklandığında bu sene Ağustos ayının ilk haftası, hedef olarak gösterilmişti. Yetkililerin açıklamalarına göre Android O sürümü, gelecek hafta itibariyle artık tamamen duyurulmuş olacak. Tabii ki yeni sürüm çıkar çıkmaz, piyasadaki tüm akıllı telefonlar aynı anda sürümden faydalanamayacak.

android-o-ne-zaman-cikacaktir-

Kısacası Android O serisi, kademeli olarak desteklenen cihazlara yayılacak. Android O İlk Olarak Hangi Cihazlarda Görünecek? Şirket tarafından yapılan açıklamalara baktığımızda, sürümün ilk olarak Google Pixel ve Pixel XL modellerinde görüneceğini söyleyebiliriz. Tabii ki bu kademe, ikinci seviyeye ulaştığında General Mobile cihazlarında da görünecek. Hatta Android O sürümünün yayınlanmasıyla beraber, yepyeni bir sürpriz de, piyasayı biraz şaşırtabilir. Android O’nun Nokia 8 Sürprizi Android O ne zaman çıkacak derken, bir de sürprizle beraber gelebilir. Tabii ki bu sürprizin ismi Nokia 8 modeli. Bildiğimiz gibi Nokia, akıllı telefon piyasasına oldukça sağlam bir dönüş yapmayı planlıyor.

android-o-ne-zaman-cikacak-

Bu nedenle üst segment bir telefon hazırlayan firma, Nokia 8 modeli üzerinde de sıkı bir çalışma yapıyor. Büyük ihtimalle Android O serisi, sıfır boyutuyla Nokia 8 modelinde bulunacak. Yani Nokia 8 modeli, kutudan çıktığında cihazın işletim sistemini Android O olarak görebiliriz. Yeni Sürümün İsmi Belli Değil Android O işletim sisteminin final sürümüne gerekli hazırlıklar yapılsa da, henüz sürümün ismi belirlenmedi. Sürümün ismi belirlenmese de bu konu hakkında çeşitli sızıntılar ve açıklamalar sosyalm medya hesaplarında yer aldı. İddiaya göre final sürümünün ismi Android Oatmeal Cookies olabilir. Tabii ki bu iddia ne kadar gerçekçi, şuan için tahmin etmek çok güç.

android-o-ne-zaman-cikacak

Android O Sürümü Nasıl Olacak? Android O ne zaman çıkacak diye beklerken, artık final sürümünün yayınlanmasına bile ramak kaldı. Tabii ki kullanıcılar olarak, sürümün farklarının ne olacağını merak edebiliyoruz. Şuana kadar bu konu hakkında yetkililerden bilgi gelmese de, programın çizimine ve planına baktığımızda, yeni sürümün akıllı telefonlarımızı daha da akıllı hale getireceğini söyleyebiliriz. Tabii ki en net bilgiyi de, ilerleyen günlerde görebileceğiz. Bakalım Android O sürümü, tam anlamıyla kullanıcılara neler katabilecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir