Android M’li Samsung Cihazlar Hangileri Olacak?

By
Updated: Ağustos 5, 2015
android-m-nedirAndroid M’li Samsung Cihazlar Hangileri Olacak?

2015’in üçüncü çeyreğinde Nexus cihazlar için Android M güncellemesini yayınlayacak olan Google’un ardından bu kez güncelleme işleminin Android üreticiler tarafından gerçekleştirileceği görülecek.

Söz konusu Android cihazlar olduğunda akla gelen ilk markalardan biri olan Samsung’un da kısa süre içerisinde bu güncellemeyi kullanması bekleniyordu. Bu beklentilerin bir karşılığı olarak Samsung’un bu aralar amiral gemisi olan cihazlar için Misafir Modu ile birlikte bir dizi iyileştirmeler de barındıran Android 5.1.1 güncellemesini yayınladığı görülüyor. Ancak ünlü Güney Koreli mobil cihaz üreticisinin birçok cihazının hala Android 5.0 güncellemesini beklediğini de görebilmek mümkün.

android-m-hangi-telefonlara-geliyor

Google’un yayınlayacağı bu yeni Android sürümünden yaklaşık olarak 4 ay sonra da Samsung’un Android M güncellemesini yayınlaması bekleniyor. Ele geçirilen Samsung’un bu sürüm için hazırladığı yol haritasına bakıldığı zaman firmanın bu güncelleme için gündemindeki cihazların şimdilik sadece amiral gemisi olan cihazlarla sınırlı kaldığını görebiliyoruz. Elbette bu haritaya firmanın ileride başka cihazları eklemesi de bekleniyor, ancak bunların hangileri olacağı konusunda şimdiden bir ön görüde bulunmak zor.

Genel olarak Android M’li Samsung cihazlar dediğimiz zaman yakın zaman içerisinde karşımıza çıkacak olan ve Samsung’un güncelleme haritasında bulunan cihazları şu şekilde sıralayabiliriz:

  1. Samsung Galaxy Alpha
  2. Samsung Galaxy S6
  3. Samsung Galaxy S6 Edge
  4. Samsung Galaxy S6 Duos
  5. Samsung Galaxy Tab A
  6. Samsung Galaxy Note 4
  7. Samsung Galaxy Note 4 Edge
  8. Samsung Galaxy Note 4 Duos

Liste bu şekilde sona ererken kullanıcıların tepkilerine baktığımız zaman ise Android M güncellemesi için sadece bu güncellemelerle yetinmiş olmanın ilk aşama için yeterli görülmediği ortaya çıkıyor. Bu sebeple Samsung’un diğer cihazlar için de hızlı bir şekilde yeni sürümün güncellemesini getirmesi bekleniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir