Android Kota Aşımı

By
Updated: Mayıs 30, 2016
Android-koto-aşımıAndroid Kota Aşımı

Android İnetnet Kotanı Sınırla

İşletim sistemi Android olan kullanıcılar için internet paketinizi aşımını kapatabiliyorsunuz. Android işletim sistemine has olarak beklenen bu özellik sonunda geldi eğer ki siz de her ay ‘’Bu kadar fatura mı gelir!’’ demek istemiyorsanız artık Android kota sınırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Uygulamalı bir şekilde yapılacak olan bu makale de her dediğimizi adım adım yaparak başarıya ulaşabilirsiniz aksi takdir de yanlış bir işlem de dönüşü olmayan hatalar’ da olabilir onun için dikkatli ve birden fazla okumak gerekli diyebiliriz. İlk olarak aklımıza elbette takılan birkaç soruları cevaplayalım.

v  Android internet kotası nasıl sınırlanacaktır?

v  Android uygulaması mı ?

Android internet kotası aslında operator ile alakalı olarak bi durum diyebiliriz. 4G5G çıktığı için internet aşımları oldukça fazla olacaktır bu sebepten ötürü Android yetkilileri devoloper şeklinde yeni bir bağlantı paylaştı.

-Android uygulaması mı sorusunun cevabından bahsedecek olursak eğer ki ;

Android uygulama şeklinde de mevcut olan fakat cep telefonumun hafızasını doldurmak istemiyorum, kendi özelliğinden yararlanmak istiyorum diyorsanız eğer ki uygulamayı izleyebilirsiniz.

Android-kota
Adım adım izlemenizi tavsiye ediyoruz arkadaşlar ;

İlk olarak telefonunuzun ayarlar kısmına giriş yapınız.

Giriş yaptıktan hemen sonra Veri kullanımı  yazmaktadır

Oraya tıklayarak veri kullanım’ın detaylarını görünüz.

Veri Kullanım bölümün de 3 G internet için fatura kesim tarihinizi giriş yapınız

Ardından internet kotası belirleyiniz

Yani 3GB internetiniz var ise 2.99 GB yazınız. Dolacağı andan itibaren internetinizi komple kapatır ve giriş yapmanızı engelleyecektir. Bu sayede cep telefon faturalarınız yüksek gelmeyecektir. Google Play Merkez’inden sürekli internetinizi eğer ki takip etmek istiyorsanız hattınızın hangi marka olduğunu yazın ve Online işlemler sayfasından indirerek Günlük kaç dakika görüştüğünüzü, kaç sms attığınızı ve neler yaptığınızı detaylı bir şekilde görebilmeniz mümkün olacaktır. Android haberleri konusunda oldukça hızlı bir şekilde yayınlanan Google Developer’leri bu konu üzerinden gerçekten başarılı olduklarını dile getirebiliriz. Herhangi bir kötü kullanım da veya yeni bir güncelleme de saniyeler arasında bilgilendirilme yapılması gerçekten çok güzel diyebiliriz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir