Android ile Yasaklı Sitelere Giriş

By
Updated: Mart 30, 2014
timthumbBu yazımda son zamanların en popüler konularından biri olan internet sitelerine erişimin engellenmesine değineceğim. Bir çok kullanıcı girişi engellenen sitelere erişebilmek için bilgisayarlarından DNS değiştirerek erişmeye çalışıyorlar. Bu yöntem bilinen en basit ve en sorunsuz yöntem olarak biliniyor. Şimdi bu yöntemi kendi Android mobil işletim sistemine sahip akıllı telefonumuzda yapacağız.

Öncelikle bir kaç bilgi vermem gerekiyor. Cihazınızın DNS’lerini değiştirmek için cihazınızın Root’lu olmasına gerek yoktur. Wifi bağlantısı olması yeterlidir. Yani Wifi ile bir ağa bağlandığınızda değiştirdiğimiz DNS’ler işe yarayacaktır. GSM operatörünüzün üzerinden mobil şebeke ile bağlandığınız taktirde işe yaramayacaktır.

Öncelikle cihazımızın Ayarlar kısmına giriyoruz. Buradan Kablosuz seçeneğini bulmanız gerekiyor. O seçeneği bulmanızın ardından bağlı olduğunuz ağların bir listesini göreceksiniz. Buradan bağlı olduğumuz ağın üzerine uzunca basıyoruz. Ardından karşımıza seçenekler çıkıyor. Buradan Ağı Değiştir’e tıklıyoruz. Karşımıza gelen Gelişmiş Seçenekler’e giriyoruz. IP ayarlarını DHCP’den Statik’e çeviriyoruz. Sonra alt tarafta 2 tane boş kutucuk olduğunu göreceksiniz. Bunlardan DNS1 yazan yere 8.8.8.8, DNS2 yazan yere 8.8.4.4 yazıyoruz. Ardından ağdan kendimizi çıkarıp tekrar bağlanıyoruz.

Bu girmiş olduğumuz DNS’ler Google’ın DNS’leridir. Oldukça güvenli ve sorunsuz çalışmaktadır. Bu işlemler sonucunda Android cihazınız ile erişimi engellenen tüm web sitelerine giriş yapabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir