Android İçin Seyahat Uygulamaları

By
Updated: Ağustos 21, 2014
Android İçin Seyahat UygulamasıYaz günlerinde herkesin tatil için bir rehbere ihtiyacı olabilir. Gürültülü şehir hayatından ve trafikten uzaklaşmak herkesin isteyeceği bir şeydir. Ancak tatilde daha da fazla yorulmamak için planları iyi yapmak gerekir. Android bu konuda da imdadımıza yetişiyor. Geliştirilen seyahat uygulamaları ile tatil planlarımızı daha kolay yapabiliriz. Üstelik bu uygulamalar için hiç bir ücret ödemeye gerek yok.  Bu uygulamalar sayesinde çok sayıda tail seçeneğini değerlendirebilir, size ve bütçenize en uygun olanını seçebilirsiniz. Ayrıca seçtiğiniz tatile uygun ulaşım haritasını da uygulamadan bulabilirsiniz. Gelin bu uygulamalara birlikte göz atalım.

Yelp adlı seyahat uygulaması ilk olarak Amerika’da kullanmaya başlandı. Günümüzde dünya genelinde kullanılan uygulama oldukça popüler. Ayrıca uygulama ile Sosyal Ağlarda keşfettiğiniz yerleri paylaşabiliyorsunuz. Bu uygulama ile en yakın yemek yeme ve eğlence yerlerini de bulabilirsiniz. Hostelworld adlı uygulama ile yurt dışı seyahatleri ile ilgili bütün planlamanızı yapabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde yurt dışı tatilinizi en uygun maliyetle kapatabilirsiniz. CochSurfing adlı uygulamada yine yurt dışı seyahatlerini sevenler için hazırlanmış bir uygulama. 5 milyondan fazla kullanıcısı olan uygulama sayesinde yurt dışından bir çok arkadaş edinebilirsiniz. Tatil sepeti’ni bilmeyen yoktur. Web sitesi üzerinden milyonlarca insanın tatil planını yaptığı tatığı sşte şimdi de mobil uygulaması ile androidde bizlerle buluşuyor. Bu uygulama sayesinde otel fiyatlarına, yurt içi ve yurt dışı tur paketlerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca gideceğiniz bölgeye en uygun uçak ve diğer ulaşım araçlarının biletlerini de uygulama üzerinden satın alabilirsiniz. Uygulama içerisinde arama kriterlerini belirleyebilirsiniz. Booking.com adlı uygulama ise dünya genelinde sizin tatil bütçenize en uygun oteli bulmanıza yardımcı olur. Böylece yapacağınız tatilin bütçenizi ne denli etkileyeceğini bu uygulama ile bulabilirsiniz.

Yılda bir kez tatil fırsatı bulabilenler için oldukça yararlı uygulamalar paylaşmaya çalıştık. Android cihaz kullanan herkes bu uygulamalardan ücretsiz olarak yararlanıp tatil programını yapabilir. Arama kriterlerini ve fiyat aralıklarını belirleyebileceğiniz uygulamalar ile sorunsuz ve keyifli bir tatilin tadını çıkarabilir, bir kaç haftalığına da olsa şehrin gürültüsünden ve iş stresinden uzaklaşabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir