Android İçin En İyi Harita ve Navigasyon Uygulamaları

By
Updated: Ağustos 18, 2014
Android Navigasyon UygulamalarıNavigasyon seyir anlamına gelen yön bulmak için kullanılan bir araçtır. Gidilecek yere en uygun yolu belirlemekte kullanılır.  Konumunuz ve gitmek istediğiniz yerin mesafesini hesap ederek işe başlar. Gelişen teknoloji ile birlikte Navigasyon sistemi artık akıllı telefonlarımızın içerisinde yer almaya başlamıştır. Sistem bizlere yön bulma konusunda büyük bir avantaj sağlamaktadır. Günümüzde kullanılan akıllı telefonların birçoğu işletim sistemi olarak Androidi tercih etmektedir. Çünkü android harita ve Navigasyon ve harita gibi birçok uygulamayı desteklemektedir. Navigasyon sisteminin en güncel hali şu anda Android L’de mevcuttur. Navigasyon ve harita uygulamaları sayesinde arabanızda veya yayan halde gideceğiniz bir yeri bulmanız çok daha kolay. Ayrıca sistem sesli olarak yol tarifi de verdiği için araba kullanırken de kolaylıkla uygulamayı kullanabileceksiniz.

En kaliteli Navigasyon sistemi olduğu düşünülen Navitel R, kullananların çok memnun olduğu TomTom Turkey, Sygic GPS, takipçi kitlesi çok geniş olan İgo primo ve Navigon Turkey Android cihazınızın özelliklerine göre önerebileceğimiz Navigasyon sistemleri. Değişik ekran boyutlarına göre geliştirilen uygulamaları telefonlara uyumlu hale getiren Android L özelliği bulunan son teknoloji telefonlarda bu Navigasyon sistemlerini kullanabilirsiniz. Böylelikle yolunuzu daha kolay bulursunuz.

Yandex. Navigasyon trafik bilgisine kadar her şeyi sunan Türkiye’nin ilk gerçek zamanlı Navigasyon uygulamasıdır. Tablet ve akıllı telefonlarda da kullanılan uygulama anlık trafik durumuna göre sizlere yol tarifi yapabiliyor. Trafiğin durumuna göre alternatif yolları size sunan uygulama aynı zamanda ücretsiz olmasıyla çok tercih ediliyor. GPS Navigasyon ve Harita Sygic akıllı telefonlardaki GPS donanımından destek alarak harita desteği üzerinden gidilecek yönü tarif eden bir uygulamadır. Bu uygulama yabancı bir uygulamadır ancak Türkiye’nin de %70’i haritalandırıldığı için ülkemizde de uygulamayı kullanmak mümkün. GPS Naviga GPS Navigation BE-ON-ROAD tion BE-ON-ROAD’da GPS desteği ile çalışan bir uygulama. Bu uygulama ile internet bağlantısı olmadan yolunuzu bulabilirsiniz. MapFactor GPS Navigation uygulamasında da gideceğiniz yöndeki hız kameralarına yaklaştıkça uyarı alırsınız. 2D ve 3D özelliklerinin bulunduğu uygulama da gece ve gündüz seçenekleri de mevcuttur.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir