Android İçin En İyi Dosya Yöneticisi Uygulamaları

By
Updated: Ağustos 18, 2014
Android dosya yönetimi uygulamasıAndroid işletim sistemi oldukça gelişmiş bir sistem. Ancak Dosya yönetimi konusunda bazen yetersiz gelebiliyor. İşletim sisteminin içerisindeki dosya yöneticisi bizlere dosyaları düzenleme konusunda istediğimiz özellikleri sunmuyor. Bu nedenle program geliştiriciler bu konuya da bir çözüm üretti. Geliştirilen mobil yazılımlar sayesinde artık dosyalarınızı daha kolay yönetebilirsiniz. En çok kullanılan Android Dosya Yöneticisi uygulamalarını sizler için inceledik.

ES File Explorer Android markette sizler için sunulan ücretsiz bir uygulama. Bu uygulama sayesinde cihaz içerisindeki dosyalarınızı kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Root Explorer adlı uygulama en iyi dosya yöneticisi uygulamalarından biridir. Özellikle Root’lanmış cihazlar için büyük önem taşır. Ancak uygulama Google Play Store’de ücretlidir. Buna rağmen yüz binlerce kullanıcıya sahiptir. Solid Explorer adlı uygulama da android işletim sistemi için geliştirilmiş olan oldukça yenilikçi bir uygulamadır. Bu uygulama da ücretli bir uygulamadır. 14 günlük deneme süresinden sonra uygulamayı Android marketlerden satın almanız gerekir. Diğer bir uygulama da Astro File Manager. Bu uygulama bilinen bütün bulut hizmetlerini destekler. Hem akıllı telefonunuzun hemde online olarak sakladığınız çok sayıda dosyanızın yönetimini bu uygulama ile sağlayabilirsiniz. File Explorer’da dosya yönetmede kullanabileceğiniz başka bir uygulama. Uygulama arayüzü çok kullanışlı. Bir kaç tıklama ile ihtiyaç duyduğunuz bütün araçlara ulaşabilirsiniz. Uygulamanın bir çok özelliğini ücretsiz  kullanabiliyorsunuz. Ancak bazı uygulama içi satın almalara ihtiyacınız olabilir. Hem tabletiniz hem de android telefonunuz için kullanabileceğiniz File Commander uygulaması ile hem cihazınız hem de hafıza kartınızdaki dosyalarınızı kontrol edebilirsiniz. Resim, belge ve müziklerinizi bu uygulama sayesinde daha düzenli bir hale getirebilirsiniz. Son olarakta Android markette ücretsiz olarak kullanıcılara sunulan X-plore File Manager adlı uygulamadan bahsedeceğiz. Bu uygulama ile cihazınızda bulunan bütün dosyaları düzenleyebilirsiniz.

Yazımızda bahsettiğimiz bu uygulamaların hepsini Android marketten temiz edebilirsiniz. Ancak uygulamaların bazılarının ücretli olduğunu belirtelim. Yine de bu uygulamalar telefonunuzu sizin için daha kullanışlı bir hale getiriyor. Hem akıllı telefonunuzu hem de hafıza kartınızı bu uygulamalar ile daha düzenli tutabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir