Android cihazınız için en iyi 5 strateji oyunu

By
Updated: Eylül 8, 2014
Android strateji oyunuTabletler ve akıllı telefonlar gitgide bilgisayarların yerini alırken oyun sektörü de bu akıma ayak uydurmaya çalışıyor. Strateji ve savaş oyunlarının keyfini çıkarmak için akşam eve dönmeyi beklemek istemeyenlere işte Android cihazlarında oynayabilecekleri en iyi 5 strateji oyunu.

İlk uygulamamız Plague Inc. Bu oyun ile Çevrimiçi bir Napolyon olmak sizin elinizdedir. Birçok otorite tarafından çıktığı yılın en başarılı oyunu seçilen Plague Inc fazlasıyla strateji gerektiren bir oyun. Bu oyunun bir farklı özelliği ise korkutucu düzeyde gerçekçi simülasyonu. Patojeni yönettiğiniz oyunda tüm dünyaya virüs bulaştırıyorsunuz tabi bunu yaparken oyun gerçekçilikten hiç sapmıyor. Oynamanın çok zevkli olduğu bu oyunu aynı kategorideki diğer oyunlara göreyse biraz daha zor.

Clash of Clans ise ikinci strateji oyunumuz. Şimdiden bir fenomen haline gelmiş olan Clash of Clans savaş strateji oyunları sevenler için birebir. Kendi Klanını zafere taşımaya çalıştığın oyunda köyünü inşa edip askerlerini eğitip ve diğer binlerce oyuncuyla çevrimiçi savaşlar yapabiliyorsun. Bu oyunun rekabetçi ortamı ise gerçekten bağımlılık yapabilir bu yüzden kendinizi çok kaptırmamaya dikkat edin.

Üçüncü uygulamamız ise Hills of Glory 3D. İkinci Dünya Savaşı Avrupa’sında geçen oyunda Alman birliklere karşı Avrupa’yı kurtarma mücadelesi veriyorsunuz. Keyifli ve kaliteli grafikleri ile göze çarpan oyun 2013 Paris Oyun Ödülleri’nde yılın en iyi mobil oyunu seçildi. Savaş strateji ve kule savunması tarzında oyunları seviyorsanız Hill of Glory 3D hoşunuza gidecektir.

Hobbit: King of Middle-earth ise dördüncü uygulamamız. Orta Dünya ve Tolkien eserleri ile uzaktan yakından ilgiliniz varsa bu oyun sizi kendine bağlayacaktır. Cüce ya da elf ırklarından birini yönettiğiniz oyunda şehrinizi kuruyor güçlendiriyor ve Orta Dünya savaşlarının bir parçası oluyorsunuz. Bu oyunu oynamak için ağ bağlantısı olması gerekiyor. Goblin tehlikesine karşı savaştığınız oyunda aynı zamanda elfler ile cüceler arasında da her gün anlaşmazlık daha da artmakta.

Son oyunumuz Enemy Lines. 5 yıldızlı yorumlara doymayan gerçek zamanlı savaş strateji oyunu olan Enemy Lines. Yakın Gelecekte geçen oyunda dünya birbirine girmiş durumda ve sizin de yapmanız gereken bu ortamda üssünüzü kurup ordunu güçlendirmek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir