Android 4.4 KitKat HTC Butterfly’a Geliyor

By
Updated: Nisan 2, 2014
htc-butterfly-china2Google’ın, ilk olarak Nexus cihazlara ve Google Play Edition cihazlarına verdiği Android 4.4 KitKat güncellemesi, diğer üreticilerin cihazlarının da bir çoğuna  geliyor. Bu nokta da bir Samsung, LG, Sony gibi akıllı telefon üreticileri bir çok cihazına Android 4.4 KitKat güncellemesini sunmuş durumda.

Bu üretici grubun içinde bir çok ünlü marka yer almaktadır. Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC ise, kısa süre önce tanıtımını gerçekleştirdiği HTC ONE M8 telaşı devam ediyor. HTC’nin yeni amiral gemisi M8’in tanıtılması ardından yeni Sense 6 arayüzü de kullanıcılar tarafından merakla beklenmektedir.

Geçtiğimiz hafta HTC’nin ne zaman Android 4.4.2 ve Sense 6 güncellemesini akıllı telefonlarına vereceği bazı internet sitelerinde belirtilmişti. Eğer bu belirtilen bilgiler doğru ise HTC ONE, One Dual Sım, One Mini, One Max ve Butterfly gibi akıllı telefonlar Android 4.4 güncellemesini ve Sense 6 arayüzüne kavuşmuş olacak. Bu arada güncellemeyi alacak telefonlar arasında HTC Desire 700 ve Desire 601’de bulunuyor.  Fakat bu modeller Sense 6 arayüzünü donanımsal olarak kaldıramayacaklarından dolayı, kırpılmış bir hali olan Sense 5.5 i alacaklar. Fakat Android 4.4 KitKat’ı sorunsuz bir şekilde alması bekleniliyor.

Gelen son bilgiler doğrultusunda, HTC’nin bu cihazlar için çalışmalarına devam ettiğini söyleyebiliriz. Bizim tahminimize göre Haziran ayına kadar güncellemenin tüm cihazlara gelmesini bekliyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir