Akıllı Telefonunun Acılmadıgında Yapmanız Gerekenler

By
Updated: Mart 2, 2014
android rootAkıllı telefonlar akıllı oldugu kadarda bir okadar salakça hareketler yaparak insanın canını sıkabiliyorlar. Andorid işletim sistemi olan telefonların en büyük sorunlarından biride benim için herhangi bir şekilde kapandıgında açılmamasıdır. İşte bu konumuzda sizlere Akıllı Telefonunun Acılmadıgında Yapmanız Gerekenler   hakkında birkaç bilgi verecegim umarım işinize yarar.

1 – Akıllı telefonunuzun Pilini Sökün

Şuan çıkan akıllı telefonları birçogunun pilini sökmek için arka kapagıını açmak zor olabilir ama arka kapagı kolay çıkan samsung gibi telefonlarda bu yöntemi deneyebilirsiniz. Telefonunuzdan pilini söktükten sonra birkaç dk bekleyip geri takınız büyük bir olasılıkla düzelecektir.

Android-Telefonunuz-Açılmadığında-Pili-Sök2- Harici parçalarını sökün

Bilgisayar kullanıyorsanız bilgisayarınızın bazen arızalı donanımlar nedeniyle açılmadığına ve bu parçanın bilgisayardan söküldüğünde açıldığına çok kereler şahit olmuşsunuzdur. Telefonunuzdan sökebileceğiniz parçalar ise 2 ile sınırlı, hafıza kartı ve SIM kart. Telefonun batarya dahil tüm donanımını söküp daha sonra sadece bataryayı takarak cihazı açmaya çalışın.

3 – Hard reset Yada Format Atınız

Aslında bence bu yöntem hepsinden daha yararlı olur diye düşünuyorum ama eksi noktalarından biri ise verileriniz format sonucu kaybetmenizdir onun için telefonunun nasıl resetlenececegini internet ortamından ögrenerek reset atınız. Genellikle Ses yükseltme tuşu ile power tuşuna aynı aynada bastıgınızda reset işleminin gerçekleşmesi lazım.

Eger bu yöntemler ile hala açılmıyorsa telefonunuz garantisi var ise garantiye yollayınız ….

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir