Akıllı Telefon Modelleri

By
Updated: Eylül 12, 2017
akilli-telefon-modelleri-nelerdirAkıllı Telefon Modelleri

 

Akıllı telefonlar yediden yetmişe herkesin elinde olan ürünlerdir. Önceleri yüksek fiyatlarla piyasaya sürülen bu telefon markaları gün geçtikçe daha hesaplı akıllı telefon modelleri üretmeye başladılar ve her keseye uygun akıllı telefonlar mevcuttur şimdilerde. Kullanıcıların isteklerine göre şekillenen bu akıllı telefonlarda aradığınız özelliği barındıran telefonu rahatlıkla bulmanız mümkün. General Mobile 4G Android One Önce uygun fiyatlı akıllı telefon modellerinden bahsedelim.

akilli-telefon-modelleri-neler

General mobile telefonlar uygun fiyatlarıyla karşımıza çıkan telefonlardır. Uygun fiyatına rağmen yüksek tasarım özelliği gösteren bu telefonlar android işletim sistemine sahiptir. En bilinen telefon modeli General Mobile 4G Android One dır. Fiyatı 1000tl olan bu telefon Google ile işbirliği bulunan telefondur diğer general mobile modelleri gibi. Bu yüzden android in en son sürümüne sahiptirler. En yeni güncellemeleri dahi anında telefonunuzda bulacağınız bu telefonun en göz alıcı özelliğidir bu. 2 gb ram kapasitesi sunan General Mobile 4G Android One 5 mp ön 13 mp arka kameraya sahiptir. Ekran boyutu 5 inçtir. Ağırlığı 135 gr dır. Dahili hafızaya ihtiyaç duyacağını düşünenler için 16 gb dahili hafızası bulunmaktadır. Micro sd hafıza kartı takılabiliyor.

akilli-telefon-modellerinden

Huawei P9 Lite Bir diğer uygun fiyatlı akıllı telefon kullanıcıları için yüksek fiyat-performans sunan Huawei telefonları tercih edilebilir akıllı telefon modelleri arasındadır. Ülkemizde son yıllarda kendini gösteren bu marka kısa zamanda beğeni toplayarak kayda değer bir satış oranı yakaladı. Fiyatı 900-1000 tl arasında değişen Huwaei P9 Lite 3000 mAh batarya kapasitesiyle uzun bir kullanım süresi sunuyor kullanıcılarına. Ekran boyutu 5.2 inç , piksel yoğunluğu 424 PPi dir. Ön kamerası 5mp arka kamerası 13 mp dir. İşletim sistemi androiddir.

akilli-telefon-modelleri-hakkinda

Adroid 6 Marshmallowla yürütülen bu telefon android 7 Nougat versiyonuna yükseltilebiliyor. 2016 yılında piyasaya sürülen bu model tek sım kart özelliğine sahiptir. Xıaomi Mi5 Xıaomi akıllı cep telefonları Türkiye piyasasına son yıllarda giriş yapan telefonlardır. Çin de satış rekorları kıran bu telefonun Türkiye ye getirilmesiyle birlikte mercek altına alındı bu telefon ve kullanıcılar tarafından tam not aldı diyebiliriz. Özellikle uygun fiyatta yüksek özellikler sunan bu akıllı cep telefonu modeli ıphone telefonlarına benzerlikleriyle dikkat çekiyorlar.

akilli-telefon-modelleri

Çin in ıphone u olarak adlandırılan bu telefon modeli hem tasarım hem kapasite hem de hem de uzun şarj kapasitesiyle aynı fiyat segmentinde ki telefonlardan sıyrılıyor diyebiliriz. 1300 tl gibi bir fiyatta olan Xıaomi Mi5 modeli en göze çarpan modellerden. 3000 mAh şarj kapasitesi, 3 gb ram e sahiptir. Ön kamera çözünürlüğü 4mp , arka kamera çözünürlüğü 14 mp dir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir