Akıllı Android Telefonum Neden Yavaşladı

By
Updated: Mart 17, 2014
anroid-hizlan1Akıllı Android Telefonum Neden Yavaşladı

İşte bu sorun her akıllı telefonun başına gelen bir sorundur.Bu yazımda sizlere yavaşlayan telefonunuzu nasıl geri eski performansına getirebileceginizi anlatacagım. İlk önce yapacaklarınız ;

  Gereksiz Uygulamaları Kaldırın

Gereksiz derken yükleyipte kullanmadıgınız oyun yada uygulama kesinlikle vardır. Bunun için Uygulama listenizi açın ve uzun zamandır oynamadığınız veya kullanmadığınız tüm uygulamaları kaldırın. Android 4.0 ve sonrasında uygulamaya uzun dokunup ekranın üst tarafında beliren Kaldır simgesine sürükleyerek onlardan kurtulabilirsiniz.

Hangi uygulamaların daha çok yer harcadığını görmek için Ayarlar ekranına gidin ve Uygulamalar’a tıklayarak yüklü uygulamaların listesini görüntüleyin. İndirilenler sekmesinde menü düğmesine dokunun ve “Boyuta göre sırala”ya tıklayın. Şimdi en çok yer kaplayan uygulamaları daha kolay görebileceksiniz. Herhangi bir uygulamayı kaldırmak için üzerine dokunun ve ardından “Kaldır”a dokunun.

Dosyaları silin

Android’li cihazınızın depolama alanında hangi dosya türlerinin ne kadar yer kapladığını görebilmek için Ayarlar ekranını açın ve Depolama’ya dokunun. Şimdi Android size hangi kategorideki dosyaların ne kadar yer harcadığını gösteren bir liste gösterecek.

Kategorilerin üzerine dokunarak cihazınızdaki dosyaları görebilir ve onları silebilirsiniz. Örneğin Fotoğraflar’ın üzerine tıklayarak Galeri uygulamasını açabilir ve fotoğraflarınızın üzerine uzun dokunarak onları cihazınızdan silebilirsiniz.

Dosyalarınızı silmekte size daha çok yardımcı olacak bir uygulama ise DiskUsage. Bu uygulama, cihazınızda hangi dosya ve klasörlerin ne kadar yer kapladığını grafiksel olarak gösteriyor. Bu sayede en çok yer harcayan dosyaları ve klasörleri rahatça bulabiliyor ve kaldırabiliyorsunuz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir