2014 Popüler android uygulamaları

By
Updated: Mart 16, 2014
mac-de-android-uygulamalari-calistirma-bluestacksAkıllı telefonların gündelik hayatımızda çok daha fazla yer almasını sağlayan şeyler mobil uygulamalardır. Çünkü bu uygulamalar telefonların işlevselliğini arttırır. İnternette olma nedenlerimiz arasında yer alan sosyal medya ve online mesajlaşma programları, akıllı telefonlara mobil uygulamalar sayesinde girebilmiştir. Son popüler uygulamalar arasında anlık mesajlaşma ve sosyal medya kullanımını sağlayan uygulamalar ilk sıradadır.
En çok kullanılan, en fazla indirilen mobil uygulamaların başında WhatsApp uygulaması gelir. Bu uygulama ile sms ücreti ödemeden anında mesajlaşma sağlanmakta. Özellikle resim, video ve ses paylaşımı konusunda bir numara olduğu için, kesintlerin yaşanmadığı ve yazışmalar dahil bir çok paylaşımı dünyanın neresinde olursanız olun anında yapabileceğini bu program insanların son gözdesi. En popüler uygulama olarak bilnen ve hali hazırda milyonlarca kullanıcısı olan WhatsApp, sadece internet bağlantısı istiyor. Ücretsiz bir uygulama olduğu içn herkes tarafından kullanılan bu başarılı uygulama, Facebook tarafından satın alındı.
Cep telefonu numaranız ile kayıt olduğunuz ve her cep numarası için sadece bir WhatsApp üyeliği alındığı için güvenilirdir. Kişi listeniz de yer alan WhatsApp kullanıcıları otomatik olarak WhatsApp listenizde de yer alıyor. Kişi engelleme özelliği bulunduğu için son derece kullanışlı olan WhatsApp, aynı zamanda kişi listenizdekilerin en son ne zaman uygulama da online olduklarını da gösteriyor.  WhatsApp dışında Wchat da akıllı telefon kullanıcılarının tercih ettiği bir mesajlaşma programı fakat WhatsApp kadar popüler değil. Çünkü kullanım kolaylığı açısından WhatsApp’a göre biraz daha karmaşık.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir